קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אחמד מובארכ: איזה פשע ביצעתי?
בית המשפט הצבאי בעופר, 17.2.09
משקיפות: חגית שלונסקי, חוה הלוי.
שופט: מנחם ליברמן

20 תיקים לדיון על פי הרשימה שעל אולם מס 4. מתוכם 12 בקטגורית אישום של חברות ופעילות/נשיאת משרה/ביצוע שרות עבור התאחדות בלתי מותרת.

אחמד עבד אלעזיז צאלח מובארכ ת.ז. 981440100 (בימ`ש 2503/07 ) קטגורית האישום : נשיאת משרה.
בני משפחה ישבו באולם.
זו הפעם השניה שאנחנו רואות אותו. ב-30.3.08 ראינו אותו בעופר ואז כבר מלאו שנה ושבעה חודשים לישיבתו בכלא. מאז עברה כמעט שנה והיום נשמעו הטיעונים לעונש.
הסנגור ג`מיל חטיב והתביעה הצבאית השמיעו את טיעוניהם. התביעה הזכירה כי הוא נשפט על כך שקבל כסף והעביר אותו לחמאס, טענה בעיקר לרמת הענישה המקובלת והביאה תקדימים שונים לעונשים שנפסקו לנאשמים באשמות דומות. ג`מיל חטיב טען כי האיש מרצה כבר למעלה משלושים חודש במאסר ובקש לשחררו לאלתר.

אחמד מובארכ היה חבר במועצה המחוקקת הפלסטינית במשך כחודש ימים. הוא היה עצור בכלא הישראלי פעמיים קודמות – בשנת 2004 ו-2005. בשנה זו הוא הציג את מועמדותו למועצה המחוקקת עוד בהיותו בכלא ומשהשתחרר הצטרף אליה. הוא לא הספיק לבצע את הצעדים האדמיניסטרטיביים ההכרחיים (שבועת אמונים) בטרם נעצר והסנגור סבר שבשל עובדה זו צריך להפחית את עונשו.
אז קם אחמד מובארכ עצמו, איש כבד ומזוקן ובקש לדבר. עורך הדין שלו לא כל כך שמח אבל אלה הנהלים בבית המשפט, שנאשם מותר לו לדבר בטרם יושמע פסק הדין. וכך אמר אחמד מובארכ:

על מה אתם שופטים אותי? איזה פשע בצעתי? אני הלכתי להבחר למועצה המחוקקת של הרשות הפלסטינית כדי לשרת את עמי וכדי לחסל את השחיתות של הרשות. איזו זכות יש לכם להתערב בדבר הזה? למה ישראל בכלל מתערבת בענינים הפנימיים שלנו? הבחירות הללו היו בהסכמת ממשלת ישראל ועכשיו אתם שופטים אותי כאילו בצעתי פשע? לא פגעתי בימי חיי באדם ישראלי - לא השתמשתי בנשק ולא זרקתי אבן ולא התערבתי בענינים הפנימיים של ישראל. צריך שיהיה שוויון בין בני האדם. השבוע למשל נערכו בחירות בישראל ונבחרו מפלגות קיצוניות משני הצדדים... וביניהן גם המפלגה של מר ליברמן...

כאן הפסיק אותו השופט (שגם שמו ליברמן), ואמר: אדוני, יש לך משהו להגיד שקשור אליך?
- `זה קשור`, אמר מר מובארכ, והמשיך בדבריו: האם אפשר להעלות על הדעת שהרשות הפלסטינית תתערב בתוצאות הבחירות ותרצה לעצור עשרות אנשים שהצביעו למפלגה הזו? הרי זה לא יעלה על הדעת?
באולם קמה המולה קטנה אבל מובארכ המשיך ושאל: איזה פשע בצעתי? שרציתי לשרת את עמי? זה פשע? אם כך איך ייקרא להריגת למעלה מאלף בני אדם בעזה?
זה כבר היה יותר מדי בשביל בית המשפט הנכבד הזה. השופט החליט שכבר שמענו די והבנו והנאשם חזר וישב על מקומו. פסק הדין ינתן ב-23.2.09, יום ב` הבא.

נוח עבד אלעזיזמחמד הריש ת.ז.966255150 (בימ`ש 2169/08 ).עציר משוחרר בערבות. עורך דינו איליה תיאודורי. נאשם בחברות ופעילות .
תושב ביתוניא. האשמה היא השתתפות בבחירות. רק השתתפות, לא שהוא נבחר למשהו וגם לא רצה להבחר. אבל הוא אמר לי שהוא תלה פוסטרים של הבחירות. נעצר ממש אחרי הבחירות וישב במעצר מנהלי חמישה חודשים, יחד עם עוד חברים במועצת העיר בביתוניא. הוא סוחר, קונה כלי בית בישראל ומוכר אותם בגדה (זאת אומרת שיש לו אישור כניסה קבוע לישראל).
\ד-ה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

אני חיה במדינה חולנית
האנשים שמורידים את השאלטר למליוני בני אדם
פתיחת שנת הלימודים: כוחות המנהל הרסו מבנה בית ספר וגנים