קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - התנחלויות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

חשיפה: ארה`ב רוצה לצרף את ישראל לנאט`ו
hagada
גדעון גיתאי
03.06.12
http://hagada.org.il/2012/06/03/%D7%97%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%90%D7%A8%D7%94%D7%91-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%94-%D7%9C%D7%A6%D7%A8%D7%A3-%D7%90%D7%AA-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%9C%D7%A0%D7%90%D7%98%D7%95/
חוק אמריקאי חדש הופך את ישראל למדינה שתלותה בארה‫`ב גדולה יותר מבכל תקופה בעבר‫. אבל החוק מעניק לישראל את החופש להמשיך בכיבוש השטחים הפלסטינים, זהו חוק H.R. 4133.

ב‫-10 למאי האחרון עבר בקונגרס ה`חוק להגברת שיתוף הפעולה הביטחוני בין ארה`ב לישראל`. חוק 4133 שונה מכל מה שידענו עד עתה‫. בניגוד לחוקים קודמים שנגעו ליחסי ארה‫`ב‫-ישראל החוק החדש מחייב את הממשל להטיל וטו על כל החלטה שמבקרת את ישראל במוסדות האו‫`ם, לתת לישראל עזרה צבאית `ככל שתידרש`‫, כולל תשלום עבור בניית מערך של הגנה נגד טילים‫, ועבור מערכות‫ וציוד `הגנתי` – כולל מטוסי תדלוק ופצצות חודרות בונקרים, שהם אופנסיביים באופיים – לאחסן ציוד צבאי נוסף אמריקאי בישראל, להעניק לחיל-האוויר הישראלי עוד אימונים ומתקנים בארה`ב‫, להגביר את שיתוף הפעולה בתחומים של טכנולוגיה גבוהה‫, לתת לישראל ערבויות כספיות נוספות‫, ולהעלות את רמת שיתוף הפעולה בתחומי הריגול וחלוקת המידע‫. החוק החדש מחייב את הממשל לחלוק עם ישראל מידע רגיש וסודי ולתת לה גישה לצילומים לווייניים‫ סודיים‫.

מי שבודק את החוק הטרי יבין שיש בו הבטחות לתת לישראל את כל מה שנחוץ לה אם תרצה לתקוף את איראן‫. אך מצד שני החוק מהדק את תלותה של ישראל בארה`ב‫, ב‫`ידידה הגדולה‫`. כך אמר הנשיא אובמה: לא חשוב מה נתניהו יעשה, ארה`ב `תעמוד תמיד לצד ישראל`.

411 בעד ורק שניים התנגדו

יותר מחודשיים עברו מאז ההצבעה הראשונה על החוק הקרוי `חוק להגברת שיתוף הפעולה הביטחוני בין ארה`ב לישראל‫`. גם ניסוח החוק נעשה ‫`במשותף‫` עם ראשי הרפובליקאים‫, הדמוקרטים והלובי הציוני איפא‫`ק‫. בעד החוק הצביעו 411 חברי קונגרס‫. רק 2 הצביעו נגדו‫. רק חבר קונגרס אחד, הרפובליקאי רון פול נאם נגד החוק, שאותו הוא הגדיר כ`חד צדדי, ומנוגד לצרכי מדיניות החוץ של ארה`ב`. לדעת פול אין זה נכון לערוב למדיניות אתנית, ודתית של מדינות זרות.

המחוקקים בשני בתי הקונגרס לא הסתפקו בהבעת תמיכה ללא עוררין בישראל כ`מדינה יהודית‫`. בהצהרתם הם שואפים לכפות את רצונם על כל המדינות החברות בנאט`ו‫, ודורשים מהארגון הצבאי לתת לישראל `תפקיד מורחב` שיכלול `נוכחות מחוזקת במטה נאט`ו ובתרגיליו`. ברור שהמחוקקים האמריקאים רוצים לצרף את ישראל לנאט`ו באופן זה או אחר.

אם וכאשר ישראל תסופח לנאט`ו, יהיו חברות נאט`ו ‫(כולל טורקיה‫) מחויבות לבוא לעזרת מדינה כובשת שמצויה בסכסוך ארוך ימים עם שכנותיה‫, ועלולה להיות מותקפת בגלל שהיא מרחיבה את גבולותיה ומתנחלת על אדמת שכניה בניגוד לחוק הבינלאומי. נראה שהעתיד שבתי הנבחרים של ארצות הברית צופים לישראל הוא שהמדינה תהפוך לחוד החנית ב`מסעות
הצלב` המערבי נגד העולם המוסלמי.

‎ולכן לא מפליא ש‫`בתקציב ההגנה‫ החדש של ארה`ב הוקצבה תוספת של מיליארד דולר לשדרוג ההגנה בפני טילים של ישראל. מה שמבהיר את חשיבת הקונגרס, ש`הגנת ארה`ב והגנת ישראל` אחד היא.

הבושה מחקה את החוק מהמדיה

ביחסי ארה‫`ב‫-ישראל קורים לפעמים דברים מאוד מוזרים‫. דברים כה משונים‫ שאפילו נטשה מוזגוביה לא ידעה את מה שקרה בקונגרס ובסנט של ארצות הברית‫, או שלא ידעה שחובתה לדווח לקוראי ‫`העיתון לאנשים חושבים‫` על החוק הטרי והמוזר שקיבלו בתי הנבחרים‫.
האם גם רון בן ישי לא ידע דבר‫, על החוק הקרוי `חוק להגברת שיתוף הפעולה הביטחוני בין ארה`ב לישראל`‫? הרי ההצבעה הראשונה על החוק נערכה ב‫-5 למרץ 2012. ואיך לא הודלף לרוני דניאל שמץ דבר שדורש ניפוח טמבלוויזיוני‫?

אך גם שם בארה‫`ב בניגוד למקובל‫, המקהלה הדו‫-מפלגתית של חברי בתי הנבחרים לא פצחה בשיר‫. חבריה לא קמו ממקומם 29 פעם למחות כף לביבי ‫`המלך‫`. בוושינגטון שררה דממה מוחלטת‫. כאילו שחברי שני בתי הנבחרים מתביישים באימוץ הכיבוש בצורה כה בוטה‫.
‎שום עיתון או רשת חשובה לא דיווחה לציבור האמריקאי על שהקונגרס העביר חוק חדש שונה מאוד מקודמיו. גם בוושינגטון שמרו על שקט מוחלט‫, שם שררה כמעט דממה אלחוטית‫. אף נבחר לא אץ או רץ לפרסם את מעלליו או את מעללי חבריו‫. כיצד אירע הדבר שאותם הנבחרים שכיבדו את נתניהו 29 ב‫-`קום‫-שב‫` לא רצו לפרסם את החוק שלהם ורק מאמר של אדם שהיה בעברו מומחה ללוחמה בטרור ב‫-סי‫.איי‫.אי‫, מר פיליפ ג‫`יראלדי‫, ‫הביא את הדבר לידיעת ציבור קטן.

מפת הדרכים של נתניהו וברק

יצוין שמה שרואים משם רואים גם מכאן — אבל כאן רוצה ההנהגה להמשיך לשחק את העברים-העיוורים‫. `הארץ` פרסם מאמר של ברק רביד בכותרת: ‫ `בכיר אמריקאי: אין פערים בין ישראל וארה`ב בכל הנוגע למו`מ עם איראן‫`. אך למחרת אולץ רביד לאכול את הכובע ולפרסם מאמר חדש על‫-פיו נותרו עוד פערים‫… נראה שמישהו בלשכת נתניהו החליט שצריך לנסות לחלוב עוד סיוע צבאי מממשל אובמה‫, שעומד לפני בחירות.

‎אם תצרפו את הנקודות אחת לאחת תקבלו את התמונה הכוללת‫, את מפת הדרכים של נתניהו וברק. זו אינה כוללת נטישת מסע ההתנחלויות ושלום עם הפלסטינים בעתיד הנראה לעין‫. מאוד ייתכן שהמפה שלהם כוללת מלחמת שולל חדשה ונוראה כפל כפליים מזו שקדמה לה‫. מי שיצרף את שאמר הבכיר האמריקאי (שטס מידית מבגדד לנתב`ג כדי לדווח לביברק על הדיונים עם איראן) יבין שהאמירה שארה`ב `רואה באיראן גרעינית סכנה לביטחון העולם ולא בגלל ישראל`… היא עדות נוספת למבוך שאליו נכנסה ממשלת ישראל ושלתוכה היא הצליחה להכניס גם את ארה`ב. שהרי בבגדד לא דובר בביטחון ארה`ב, אלא בביטחון הכיבוש הישראלי.

מ‫קנדי עד אובמיהו

‎פעם זה היה אחרת. הנשיא ג`ון פיצג`רלד קנדי ראה בגרעיני דימונה סכנה לביטחון העולם. לכן הוא שלח משקיפים לבדוק‫, כל כמה חודשים‫, מה עושה ישראל בדימונה. אבל קנדי טעה בכך שהוא הסכים שהמשקיפים יודיעו מראש על בואם… וכך סיפק לישראל — למגרעני דימונה, שמעון פרס והממונים על הכור — שיטה ודרך לשטות בארה`ב ו`לעבוד עליה`. כך הגענו עד הלום. והיום (על פי מקורות זרים, כמובן) יש לישראל 200 פצצות, ולאיראן עד עתה אפס‫.

נתניהו אינו ליצן. הוא חוכמולוג שמשתמש במליצות שרק אמריקאים מבינים‫. והם גם הגיבו‫, על הפאתוס שלו בו ערבב אמירות תנ‫`כיות בפנטוז משכר, כאילו ‫`לישראל אין ידיד טוב מאמריקה, ולאמריקה אין ידיד טוב מישראל`. ‫`ביבי קינג‫` ריגש אותם עד שהם מחאו כפיים 41 פעם, וקמו ממש 31 פעמים‫. כן‫, הימין הצליח להתל בארה‫`ב‫. בעזרת כישוריו של ‫`ביבי‫-קינג‫`, בשפה האנגלית, ובעזרת ‫ `ידידיו‫` שאיפא‫`ק קנו לו בקונגרס בטבין ותקילין‫. ב‫`כסף טוב` הצליח הימין ‫`שלנו‫` לטמטם את הממשל ולגרום לארה‫`ב להיות שותפה פעילה במסעות הכיבוש ובחרחור מלחמות חדשות לבקרים באזורינו‫.

ועכשיו הגיעה התוספת הטרייה לדיל הרגיל בצורת חוק‫. כמעט הכל מותר‫. הרסן הותר‫. בתמורה לתשלום קטן יחסית‫ של דמי אל יחרץ, חר‫ץ איפא`ק את גורל שלמינו והשחית חברי קונגרס וסנטורים, שהקציבו בשקיקה עוד מיליארד דולרים לצבא הכיבוש הישראלי שעליהם מוטבע השקר ‫`IN GOD WE TRUST`.

כל שנה עורך הבי‫.בי‫.סי סקר בקרב אלפים מאזרחי העולם‫. השנה התוצאה לא הפתיעה‫: ישראל תפסה מקום שלישי ברשימת המשפיעות לרעה על העולם‫.היא מיקמה את עצמה כמדינה לא ראויה ביותר‫. ממצא מעניין הוא שבארה`ב הרוב השיב כי יחסם לישראל חיובי. 50% מהאמריקאים שהשתתפו בסקר השיבו כי יחסם לישראל חיובי‫. זאת עלייה של 7% מהסקר של השנה שעברה… ויש גם ירידה מפליאה

של 6% מהשנה שעברה באחוז האמריקאים שיחסם לישראל שלילי‫, ומעמדה של ישראל בדעת הקהל האמריקאית הוא האיתן ביותר מאז נערך הסקר לראשונה ב-2005.

מה קרה? האם אירופה ויתר העולם הפכו ליותר אנטישמיות, או שרוב אזרחי העולם לא רואים את החיוב בכיבוש הישראלי? – ומדוע המצב הפוך בארה`ב? נראה שמצבם של תושבי ארה`ב גרוע מבחינת המידע החדשותי שאותו הם צורכים, ושעליו הם סומכים. רוב שידורי חדשות הטלוויזיה בארה`ב הם גרועים ומוטים לטובת ישראל. למשל ב`וושינגטון פוסט‫`, העיתון השמרני הנחשב `איכותי`, הוצפן הדיווח על חוק 4133 בשתי שורות‫. כך מייצרים תדמית חיובית ביותר לישראל ושלילית ביותר לאיראן.

לכן השאלה שצריך כל אזרח ותושב לשאול היא: האם הפצת הסיפור המנופח על ‫`איראן המתגרענת‫` יגרום רק להתייקרות הנפט הנשאב ולגידול בריווחי חברות הנפט – דבר שקורה כבר עכשיו ‫- או שזה יביא גם למלחמה נוראה‫. האחריות לכך תיפול על הממשל בארה`ב שאחת ממטרותיו העיקריות היא ‫(כמו שהיה במלחמת עיראק‫) להעביר גם את הנפט האיראני לשליטת האימפריאליזם האמריקאי ואם זה ‫`יקרה‫` כמה דם יקר יישפך באזור עבור כל חבית נפט שיקבלו חברות הנפט בזול‫.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

מהאנשים שהביאו לכם את 1948
קבוצות כדורגל מההתנחלויות, המשחקות בליגות נמוכות, עלולות להשפיע בצורה מהותית על מעמדו הבינלאומי של הכדורגל הישראלי
הצבא המוסרי יותר מדאע”ש