קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - התנחלויות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

חשיפה: ארה`ב רוצה לצרף את ישראל לנאט`ו
hagada
גדעון גיתאי
03.06.12
http://hagada.org.il/2012/06/03/%D7%97%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%90%D7%A8%D7%94%D7%91-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%94-%D7%9C%D7%A6%D7%A8%D7%A3-%D7%90%D7%AA-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%9C%D7%A0%D7%90%D7%98%D7%95/
חוק אמריקאי חדש הופך את ישראל למדינה שתלותה בארה‫`ב גדולה יותר מבכל תקופה בעבר‫. אבל החוק מעניק לישראל את החופש להמשיך בכיבוש השטחים הפלסטינים, זהו חוק H.R. 4133.

ב‫-10 למאי האחרון עבר בקונגרס ה`חוק להגברת שיתוף הפעולה הביטחוני בין ארה`ב לישראל`. חוק 4133 שונה מכל מה שידענו עד עתה‫. בניגוד לחוקים קודמים שנגעו ליחסי ארה‫`ב‫-ישראל החוק החדש מחייב את הממשל להטיל וטו על כל החלטה שמבקרת את ישראל במוסדות האו‫`ם, לתת לישראל עזרה צבאית `ככל שתידרש`‫, כולל תשלום עבור בניית מערך של הגנה נגד טילים‫, ועבור מערכות‫ וציוד `הגנתי` – כולל מטוסי תדלוק ופצצות חודרות בונקרים, שהם אופנסיביים באופיים – לאחסן ציוד צבאי נוסף אמריקאי בישראל, להעניק לחיל-האוויר הישראלי עוד אימונים ומתקנים בארה`ב‫, להגביר את שיתוף הפעולה בתחומים של טכנולוגיה גבוהה‫, לתת לישראל ערבויות כספיות נוספות‫, ולהעלות את רמת שיתוף הפעולה בתחומי הריגול וחלוקת המידע‫. החוק החדש מחייב את הממשל לחלוק עם ישראל מידע רגיש וסודי ולתת לה גישה לצילומים לווייניים‫ סודיים‫.

מי שבודק את החוק הטרי יבין שיש בו הבטחות לתת לישראל את כל מה שנחוץ לה אם תרצה לתקוף את איראן‫. אך מצד שני החוק מהדק את תלותה של ישראל בארה`ב‫, ב‫`ידידה הגדולה‫`. כך אמר הנשיא אובמה: לא חשוב מה נתניהו יעשה, ארה`ב `תעמוד תמיד לצד ישראל`.

411 בעד ורק שניים התנגדו

יותר מחודשיים עברו מאז ההצבעה הראשונה על החוק הקרוי `חוק להגברת שיתוף הפעולה הביטחוני בין ארה`ב לישראל‫`. גם ניסוח החוק נעשה ‫`במשותף‫` עם ראשי הרפובליקאים‫, הדמוקרטים והלובי הציוני איפא‫`ק‫. בעד החוק הצביעו 411 חברי קונגרס‫. רק 2 הצביעו נגדו‫. רק חבר קונגרס אחד, הרפובליקאי רון פול נאם נגד החוק, שאותו הוא הגדיר כ`חד צדדי, ומנוגד לצרכי מדיניות החוץ של ארה`ב`. לדעת פול אין זה נכון לערוב למדיניות אתנית, ודתית של מדינות זרות.

המחוקקים בשני בתי הקונגרס לא הסתפקו בהבעת תמיכה ללא עוררין בישראל כ`מדינה יהודית‫`. בהצהרתם הם שואפים לכפות את רצונם על כל המדינות החברות בנאט`ו‫, ודורשים מהארגון הצבאי לתת לישראל `תפקיד מורחב` שיכלול `נוכחות מחוזקת במטה נאט`ו ובתרגיליו`. ברור שהמחוקקים האמריקאים רוצים לצרף את ישראל לנאט`ו באופן זה או אחר.

אם וכאשר ישראל תסופח לנאט`ו, יהיו חברות נאט`ו ‫(כולל טורקיה‫) מחויבות לבוא לעזרת מדינה כובשת שמצויה בסכסוך ארוך ימים עם שכנותיה‫, ועלולה להיות מותקפת בגלל שהיא מרחיבה את גבולותיה ומתנחלת על אדמת שכניה בניגוד לחוק הבינלאומי. נראה שהעתיד שבתי הנבחרים של ארצות הברית צופים לישראל הוא שהמדינה תהפוך לחוד החנית ב`מסעות
הצלב` המערבי נגד העולם המוסלמי.

‎ולכן לא מפליא ש‫`בתקציב ההגנה‫ החדש של ארה`ב הוקצבה תוספת של מיליארד דולר לשדרוג ההגנה בפני טילים של ישראל. מה שמבהיר את חשיבת הקונגרס, ש`הגנת ארה`ב והגנת ישראל` אחד היא.

הבושה מחקה את החוק מהמדיה

ביחסי ארה‫`ב‫-ישראל קורים לפעמים דברים מאוד מוזרים‫. דברים כה משונים‫ שאפילו נטשה מוזגוביה לא ידעה את מה שקרה בקונגרס ובסנט של ארצות הברית‫, או שלא ידעה שחובתה לדווח לקוראי ‫`העיתון לאנשים חושבים‫` על החוק הטרי והמוזר שקיבלו בתי הנבחרים‫.
האם גם רון בן ישי לא ידע דבר‫, על החוק הקרוי `חוק להגברת שיתוף הפעולה הביטחוני בין ארה`ב לישראל`‫? הרי ההצבעה הראשונה על החוק נערכה ב‫-5 למרץ 2012. ואיך לא הודלף לרוני דניאל שמץ דבר שדורש ניפוח טמבלוויזיוני‫?

אך גם שם בארה‫`ב בניגוד למקובל‫, המקהלה הדו‫-מפלגתית של חברי בתי הנבחרים לא פצחה בשיר‫. חבריה לא קמו ממקומם 29 פעם למחות כף לביבי ‫`המלך‫`. בוושינגטון שררה דממה מוחלטת‫. כאילו שחברי שני בתי הנבחרים מתביישים באימוץ הכיבוש בצורה כה בוטה‫.
‎שום עיתון או רשת חשובה לא דיווחה לציבור האמריקאי על שהקונגרס העביר חוק חדש שונה מאוד מקודמיו. גם בוושינגטון שמרו על שקט מוחלט‫, שם שררה כמעט דממה אלחוטית‫. אף נבחר לא אץ או רץ לפרסם את מעלליו או את מעללי חבריו‫. כיצד אירע הדבר שאותם הנבחרים שכיבדו את נתניהו 29 ב‫-`קום‫-שב‫` לא רצו לפרסם את החוק שלהם ורק מאמר של אדם שהיה בעברו מומחה ללוחמה בטרור ב‫-סי‫.איי‫.אי‫, מר פיליפ ג‫`יראלדי‫, ‫הביא את הדבר לידיעת ציבור קטן.

מפת הדרכים של נתניהו וברק

יצוין שמה שרואים משם רואים גם מכאן — אבל כאן רוצה ההנהגה להמשיך לשחק את העברים-העיוורים‫. `הארץ` פרסם מאמר של ברק רביד בכותרת: ‫ `בכיר אמריקאי: אין פערים בין ישראל וארה`ב בכל הנוגע למו`מ עם איראן‫`. אך למחרת אולץ רביד לאכול את הכובע ולפרסם מאמר חדש על‫-פיו נותרו עוד פערים‫… נראה שמישהו בלשכת נתניהו החליט שצריך לנסות לחלוב עוד סיוע צבאי מממשל אובמה‫, שעומד לפני בחירות.

‎אם תצרפו את הנקודות אחת לאחת תקבלו את התמונה הכוללת‫, את מפת הדרכים של נתניהו וברק. זו אינה כוללת נטישת מסע ההתנחלויות ושלום עם הפלסטינים בעתיד הנראה לעין‫. מאוד ייתכן שהמפה שלהם כוללת מלחמת שולל חדשה ונוראה כפל כפליים מזו שקדמה לה‫. מי שיצרף את שאמר הבכיר האמריקאי (שטס מידית מבגדד לנתב`ג כדי לדווח לביברק על הדיונים עם איראן) יבין שהאמירה שארה`ב `רואה באיראן גרעינית סכנה לביטחון העולם ולא בגלל ישראל`… היא עדות נוספת למבוך שאליו נכנסה ממשלת ישראל ושלתוכה היא הצליחה להכניס גם את ארה`ב. שהרי בבגדד לא דובר בביטחון ארה`ב, אלא בביטחון הכיבוש הישראלי.

מ‫קנדי עד אובמיהו

‎פעם זה היה אחרת. הנשיא ג`ון פיצג`רלד קנדי ראה בגרעיני דימונה סכנה לביטחון העולם. לכן הוא שלח משקיפים לבדוק‫, כל כמה חודשים‫, מה עושה ישראל בדימונה. אבל קנדי טעה בכך שהוא הסכים שהמשקיפים יודיעו מראש על בואם… וכך סיפק לישראל — למגרעני דימונה, שמעון פרס והממונים על הכור — שיטה ודרך לשטות בארה`ב ו`לעבוד עליה`. כך הגענו עד הלום. והיום (על פי מקורות זרים, כמובן) יש לישראל 200 פצצות, ולאיראן עד עתה אפס‫.

נתניהו אינו ליצן. הוא חוכמולוג שמשתמש במליצות שרק אמריקאים מבינים‫. והם גם הגיבו‫, על הפאתוס שלו בו ערבב אמירות תנ‫`כיות בפנטוז משכר, כאילו ‫`לישראל אין ידיד טוב מאמריקה, ולאמריקה אין ידיד טוב מישראל`. ‫`ביבי קינג‫` ריגש אותם עד שהם מחאו כפיים 41 פעם, וקמו ממש 31 פעמים‫. כן‫, הימין הצליח להתל בארה‫`ב‫. בעזרת כישוריו של ‫`ביבי‫-קינג‫`, בשפה האנגלית, ובעזרת ‫ `ידידיו‫` שאיפא‫`ק קנו לו בקונגרס בטבין ותקילין‫. ב‫`כסף טוב` הצליח הימין ‫`שלנו‫` לטמטם את הממשל ולגרום לארה‫`ב להיות שותפה פעילה במסעות הכיבוש ובחרחור מלחמות חדשות לבקרים באזורינו‫.

ועכשיו הגיעה התוספת הטרייה לדיל הרגיל בצורת חוק‫. כמעט הכל מותר‫. הרסן הותר‫. בתמורה לתשלום קטן יחסית‫ של דמי אל יחרץ, חר‫ץ איפא`ק את גורל שלמינו והשחית חברי קונגרס וסנטורים, שהקציבו בשקיקה עוד מיליארד דולרים לצבא הכיבוש הישראלי שעליהם מוטבע השקר ‫`IN GOD WE TRUST`.

כל שנה עורך הבי‫.בי‫.סי סקר בקרב אלפים מאזרחי העולם‫. השנה התוצאה לא הפתיעה‫: ישראל תפסה מקום שלישי ברשימת המשפיעות לרעה על העולם‫.היא מיקמה את עצמה כמדינה לא ראויה ביותר‫. ממצא מעניין הוא שבארה`ב הרוב השיב כי יחסם לישראל חיובי. 50% מהאמריקאים שהשתתפו בסקר השיבו כי יחסם לישראל חיובי‫. זאת עלייה של 7% מהסקר של השנה שעברה… ויש גם ירידה מפליאה

של 6% מהשנה שעברה באחוז האמריקאים שיחסם לישראל שלילי‫, ומעמדה של ישראל בדעת הקהל האמריקאית הוא האיתן ביותר מאז נערך הסקר לראשונה ב-2005.

מה קרה? האם אירופה ויתר העולם הפכו ליותר אנטישמיות, או שרוב אזרחי העולם לא רואים את החיוב בכיבוש הישראלי? – ומדוע המצב הפוך בארה`ב? נראה שמצבם של תושבי ארה`ב גרוע מבחינת המידע החדשותי שאותו הם צורכים, ושעליו הם סומכים. רוב שידורי חדשות הטלוויזיה בארה`ב הם גרועים ומוטים לטובת ישראל. למשל ב`וושינגטון פוסט‫`, העיתון השמרני הנחשב `איכותי`, הוצפן הדיווח על חוק 4133 בשתי שורות‫. כך מייצרים תדמית חיובית ביותר לישראל ושלילית ביותר לאיראן.

לכן השאלה שצריך כל אזרח ותושב לשאול היא: האם הפצת הסיפור המנופח על ‫`איראן המתגרענת‫` יגרום רק להתייקרות הנפט הנשאב ולגידול בריווחי חברות הנפט – דבר שקורה כבר עכשיו ‫- או שזה יביא גם למלחמה נוראה‫. האחריות לכך תיפול על הממשל בארה`ב שאחת ממטרותיו העיקריות היא ‫(כמו שהיה במלחמת עיראק‫) להעביר גם את הנפט האיראני לשליטת האימפריאליזם האמריקאי ואם זה ‫`יקרה‫` כמה דם יקר יישפך באזור עבור כל חבית נפט שיקבלו חברות הנפט בזול‫.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

קצת על מה שנעשה בשמנו ברחובות העיר העתיקה ב&#
בפוסט החדש מאת יוסי גורביץ אנו מציגים לכם את ההיסטוריה של עמונה כפי שתושביה לא היו רוצים שתכירו אותה, מסמך אחר מסמך.
השתלטות המתנחלים על מעינות המים בשטחים הכבושים ומניעת הגעת פלסטינים למעיינות המים הטבעיים