קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ממשיכי דרכו של גרופנפיהרר אוטו אולנדורף
מאת נועם תירוש
העוקץ
14.7.2011
http://www.haokets.org/2011/07/14/%d7%9e%d7%9e%d7%a9%d7%99%d7%9b%d7%99-%d7%93%d7%a8%d7%9b%d7%95-%d7%a9%d7%9c-%d7%90%d7%95%d7%9c%d7%a0%d7%93%d7%95%d7%a8%d7%a3/

מה בין המשנה הסדורה של `תורת המלך` והרבנים המקדמים אותה לבין היחס הנאצי להשמדה גזעית? ביקור ביד ושם מספק תשובה מפכחת
בשבועות האחרונים סוערת הארץ סביב חקירת רבני `תורת המלך`. רבבות דתיים יצאו להפגין כנגד בית המשפט העליון בטענה כי דין תורה עליון על חוקי הדמוקרטיה. אותה דמוקרטיה הוגדרה במקביל על ידי הרב ליאור כ`עבודה זרה`. לעומת הפגנות אלו, מן הצד השני של המתרס, קיבלו הד מספר התבטאויות חריפות של אישים שונים בשמאל. חתן פרס ישראל הקולנוען יהודה ג`אד נאמן דיבר בשבחה של מלחמת אזרחים, ופרופ` עודד רגב מהטכניון התבטא בטוקבק לטור באתר Mysay כי הרבנים שתמכו בספר תורת המלך הינם `ממשיכי דרכו של גבלס` (מה שעורר סערה).

במסגרת לימודיי לתואר שני במחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון בנגב, אני מבקר רבות במוזיאון `יד ושם`. שם מציגים את דמויותיהם, דיוקניהם וסיפור חייהם של הפושעים הנאציים וזו על מנת למנוע מיסטיפיקציה ודה-הומניזציה לאלו שאחראים על שואת יהודי אירופה. בביקורי האחרון במוזיאון נתקלתי גם בדמותו המאיימת של אוטו אולנדורף, מפקד אייזנצגרופה D, שהיה אחראי לרצח יהודים ברומניה ובמקומות אחרים. ב-1951 הוצא אולנדורף להורג לאחר שהועמד לדין במסגרת משפטי נירנברג והואשם בפשעים כנגד האנושות.

במסגרת חקירתו נשאל אולנדורף את השאלה הבאה: `האם אתה מסכים שלא הייתה כל סיבה הגיונית להרוג ילדים (יהודים וצוענים) מלבד השמדת עם מתוכננת וחיסול של גזעים?` תשובתו של מפקד האייזנצגרופה D, מתקשרת לענייננו. `הילדים היו אנשים שעתידים היו לגדול`, ענה אולנדורף. `אין ספק שבהיותם ילדים להורים שהוצאו להורג, הם היו עלולים להוות סכנה לא פחות גדולה מזו שהיו הוריהם.`


אוטו אולנדורף, מפקד האיינזצגרופה D. `הילדים היו אנשים שעתידים היו לגדול`
הדמיון לספרון `תורת המלך` מזעזע. בקונטרס שכתב הרב שפירא מתוארת `ההלכה` הבאה: `יש סברה לפגוע בטף אם ברור שהם יגדלו להזיק לנו, ובמצב כזה הפגיעה תכוון דווקא אליהם ולא רק תוך כדי פגיעה בגדולים` (תורת המלך, עמ` רז) הזמן אולי שונה, אך הצידוק להרג ילדים זהה. חשוב לזכור, כי `תורת המלך` אינה מייצגת בצורה נאמנה את היהדות על כל גווניה.

לראייה כדאי לקרוא את הספרון החשוב: `דרך המלך – גזענות ואפליית גויים בהלכה: אלטרנטיבה הלכתית ומטה-הלכתית לספר תורת המלך`, שנכתב על-ידי אריאל פינקלשטיין מהישיבה בנתיבות:

שמו של הספר תורת המלך מעיד לכאורה כי לפנינו ספר של גאולה, ספר הוראות הלכתיות למלכות ישראל אידיאלית. המחברים מנסים להציב אלטרנטיבה יהודית לרוחות הרעות המנשבות לדעתם במסדרונות השלטון היהודי העכשווי, אלטרנטיבה עבור מדינת התורה העתידית. אך למעשה ספר תורת המלך איננו ספר לעת גאולה אלא להפך, זהו ספר גלותי.

בקטע מפורסם בספר הכוזרי מתפאר החבר לפני מלך כוזר על כך שהנוצרים והמוסלמים נלחמים בכל העולם ואילו היהודים אינם הורגים את השונים מהם, ואינם עוסקים במלחמות. ריה`ל שם בפיו של המלך מענה מפתיע: `אמר הכוזרי: כך היה אמנם הדבר אילו הייתה ענוותכם דבר אשר בחרתם בו, אבל היא אינה כי אם דבר שבהכרח, וכאשר תשיג ידכם תהרגו אף אתם בשונאיכם`. (פינקלשטיין, 143:2010)

יחד עם זאת, הוויכוח על תורת המלך חייב לחרוג מהמסגרת ההלכתית המצומצמת יחסית. ל`תורת המלך` ולהפגנות שנלוו למעצרי הרבנים יש משמעות לכלל החברה הישראלית, גם עבור אלו שאינם מקפידים קלה כחמורה. יש לומר בקול רם וברור מבלי להתנצל – כותבי הספר `תורת המלך` והנאצים יוצאים מהנחות יסוד משותפות, כפי שעולה בבירור מדבריו של אוטו אולנדורף מפקד האייזנצגרופה D. הלוואי שיתבעו אותי. לתביעה מסוג זה תהיה רק דרך התגוננות אחת: `אמת דיברתי`.

הכותב הוא סטודנט לתואר שני במחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון

יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד